Біткоін нічого не вартий – Allianz Global

Те, що «бульбашка» біткоіну лопне – всього лише питання часу, вважають в Allianz Global Investors.

Криптовалюта нічого не варта, навіть якщо технологія блокчейн стане корисна для інвесторів, відзначають в інвестиційному підрозділі найбільшої в Європі страхової компанії.

«Внутрішня вартість біткоіну – нульова, він не генерує ніякого джерела доходів, на відміну від суверенних облігацій, акцій або паперових грошей», – каже Штефан Хофріхтер, глава підрозділу економіки і стратегії.

Хоча це ж може бути сказано і про золото, «жовтий метал» є сховищем цінності вже 2,500 років.

«Пузир»

Крім того, біткоін має всі характеристики «бульбашки». Економіст Нуріель Рубіні назвав криптовалюту «найбільшою «бульбашкою» в історії людства».

Біткоін додав 0.7% до $9,126, однак просів на 2%, після того, як Google оголосила про заборону реклами кріптовалютного контенту з червня цього року.

Якщо «бульбашка» біткоіну лопне, це не вплине на традиційні класи активів, такі як акції та облігації, вважає Хофріхтер.

«Занепад біткоіну надасть ряд незначних ефектів на «реальний світ», так як ринок криптовалют відносно малий за розміром. Тому ризики, якими біткоін загрожує фінансовій стабільності, незначні», – підсумовує він.

Related posts