Блокчейн – одна з найбільш «роздутих» технологій всіх часів

Такої думки дотримується відомий економіст Нуріель Рубіні.

Біткоін – одна з перших сфер застосування технології розподілених баз даних. Транзакції на платформі блокчейн вимагають верифікації різних сторін, яку здійснюють майнери, вирішаючи комплексні завдання за допомогою потужних комп’ютерів.

Ця технологія може прискорити обробку контрактів, здійснення транскордонних транзакцій і процеси на бекенд в різних компаніях.

«Для новачків блокчейн – менш ефективний, ніж існуючі бази даних, однак правильне застосування технології може допомогти скоротити обсяги паперової роботи», – стверджує Рубіні.

Новий універсальний протокол?

Втім, через те, що транзакції на блокчейн вимагають верифікації, процес може затягуватися надовго. Крім того, навряд чи технологія дозволить виключити фінансових посередників, відзначає Рубіні.

«Потенційні сфери застосування блокчейн в фінансах вимагають посередників», – підкреслює він.

Платформа Ethereum вразлива до маніпуляцій з боку впливових інсайдерів, а Ripple не замінить існуючу систему транскордонних грошових переказів під назвою SWIFT.

Навряд чи блокчейн стане і універсальним протоколом, як HTML або Інтернет, каже Рубіні.

Залізнична лихоманка

Втім, Рубіні не є противником технології блокчейн, відзначаючи, що вона досить ефективна у випадках, коли швидкість і верифікація угод дійсно мають значення.

Рубіні дотримується «ведмежих» настроїв по криптовалютах, називаючи біткоін «бульбашкою» і чекаючи, що його ціна впаде до нуля.

Сьогоднішню криптовалютну манію він порівнює з «залізничної лихоманкою» на початку індустріальної революції в середині 19-го століття.

«Врешті-решт блокчейн буде застосовуватися в конкретних випадках, які вимагають прозорості та безпеки більше, ніж швидкості. Наприклад, комунікація з дронами або автомобілями на автопілоті», – підкреслює Рубіні.

«Так як криптовалюта мало чим відрізняється від залізничних акцій в 1840-х,«бульбашка» рано чи пізно лопне», – застерігає він.

Related posts