Чи можна отримати біткоін у спадок?

5 років тому Метью Муді загинув під час катастрофи літака над Гранд-Каньйоном Чіко в Каліфорнії. Його батько, Майкл Муді знав, що 26-річний син займається майнінгом біткоіну, які сьогодні стоять тисячі доларів.

Без ключа неможливо отримати доступ до цифрового гаманцю, і батько не може перевірити рахунок сина.

Нолан Бауерле, глава дослідницького підрозділу CoinDesk стверджує, що не існує органу, в який Муді міг би звернутися для вирішення проблеми, і біткоіни, що належать покійному синові, батькові не дістануться.

ICO

У 2017-му в ході ICO (IPO для криптовалют) були отримані $ 3.5 млрд.

Ведуться дебати щодо того, чи можна вважати токени, придбані таким чином, рівнозначними акціям, придбаним в ході IPO. І, відповідно, чи можуть вони передаватися у спадок.

«Коли компанія проводить ICO, токени повинні вважатися цінними паперами», – зазначає Пітер Хеннінг, професор Юридичної школи при університеті Wayne State University. В цьому випадку, їх можна включати в заповіт і передавати у спадок, додає він.

Безпека

Маріо Драгі, глава ЄЦБ відзначає, що через різких цінових коливань біткоіни не можна прирівнювати до валюти, хоча технологія, що лежить в його основі, багатообіцяюча.

Деякі компанії почали шукати вирішення цієї проблеми. CoinBase зберігає особисті ключі клієнтів і в разі смерті власника, може забезпечити безпеку рахунку.

Після надання необхідних документів, криптовалюта буде передана спадкоємцям клієнта.

Однак критики такого підходу зазначають, що той факт, що біткоіни будуть зберігатися під чиїмось наглядом заперечує децентралізовану природу криптовалюта і її анонімність.

Стартап Ledger SAS, який в січні отримав 61 млн євро від інвесторів, пропонує електронні гаманці для зберігання біткоіни. Вони використовують ключі на USB дисках для зберігання паролів. Втім, якщо спадкоємці не знайдуть цей ключ, проблема залишається невирішеною.

Related posts