Чому інвесторам слід звернути увагу на золото в 2018-му

Акції американських компаній великої капіталізації додали близько 20%, показує S&P 500.

Біткоін виріс в 15 разів за 2017-й. Як результат, багато хто випустив з уваги золото. 2018 й же може стати проривом для «жовтого металу».

Нове «дно»

В останні кілька років золото досягало $1,350 за унцію кілька разів. Більш того, чітко простежувався патерн «більш високих максимумів», який говорить про формування «дна».

Короткостроковий імпульс

За останні 6 місяців ціни на золото виросли на 6%, проти 11% для S&P 500. З відкату на початку грудня золото додало більше 5%, тоді як S&P майже не зростав.

Солідний світовий попит

Структурний попит забезпечить імпульс зростання золота. Звернемо увагу на Індію, де імпорт золота виріс на 67% в 2017-му. Країна є другим світовим споживачем цінного металу, після Китаю. Попит на золоті злитки в Китаї в листопаді виріс на 40%, в порівнянні з минулим роком.

Мляве виробництво

У 2017-му виробництво золота досягло мінімуму з часів фінансової кризи, на тлі дефіциту фінансування і нових норм регуляторів в Індонезії і Південній Африці.

Послаблення долара

Простежується зворотне співвідношення між зростанням сировинних цін і доларом, в якому вони оцінюються. Однак останнім часом індекс долара досягав 3-місячних мінімумів, після того, як втратити 10% в 2017-м. Така динаміка може стати ще одним поштовхом для золота.

Криптовалюти

Криптовалюти знизили попит на золото, вважають багато. Однак не можна забувати, що цінний метал в 2017-му ріс разом з біткоінами. Більш того, після того, як СВОЄ представила біткоінові ф’ючерси в кінці 2017-го, в Goldman Sachs не помітили суттєвих відтоків капіталу з золота, тоді як трейдери та інституційні інвестори отримали доступ на ринок криптовалют. Золото так і залишалося «притулком».

Related posts