Credit Suisse стверджує, що справедлива вартість біткоіну вдвічі нижче поточної ціни

Аналітик Credit Suisse Деміен Бої оцінює біткоін за допомогою двох унікальних чинників: розміру мережі та спреда прибутковості облігацій рейтингу ВВВ.

Овернайт біткоіну впав нижче $US10,000, проте потім відновився до $US11,000.

Однак модель справедливої вартості Credit Suisse передбачає, що біткоін повинен коштувати $ US6,000.

Аналітик Fundstrat Томас Лі в листопаді стверджував, що вартість біткоіну буде рости зі збільшенням числа користувачів мережі, як у випадку з Facebook.

Його розрахунки, засновані на числі користувачів і середньої вартості транзакцій, пояснюють 94% цінової динаміки біткоіну за останні 4 роки.

Бої удосконалив модель Лі, з’ясувавши, що ціни на біткоін реєструють сильну негативну кореляцію з кредитними спредами ВВВ.

«Розширення або звуження кредитного спреда ВВВ на 1% зумовлює скорочення або збільшення на 100 логарифмічних пунктів вартості біткоіну», – пояснює Бої.

Це означає, що інвестиції в біткоіни фінансувалися за допомогою кредитних коштів.

З іншого боку це може означати, що котирування біткоіну чутливі до факторів, які рухали кредитні спреди в останні роки (кількісне пом’якшення центробанків).

Якщо спреди прибутковості розширяться, а регулятори посилять обмеження використання криптовалюти, біткоіни може впасти істотно нижче.

Однак до тих пір він представлятиме можливість для угод, якщо інвестори будуть в силах передбачити динаміку ринку.

Related posts