Goldman застерігає про біткоін і ефір

На думку GS, стрімке зростання біткоіну перевершило динаміку активів під час «доткомівського міхура». Крім того, кріптовалютная лихоманка за масштабами перевершила тюльпанову в 1634-1637 рр.

Біткоін торгується на $10,200.77, втративши 11% за день. За останній рік криптовалюта виросла більш ніж в 10 разів. Після того, як завершити 2016 й на позначці менше $1,000, вона росла більшу частину минулого року, досягнувши піку, $20,000 в грудні, перш ніж обвалитися.

Інші криптовалюта показували схожу динаміку. Ріпл, третя за капіталізацією криптовалюта з менш 1 цента виросла до $3.30 на початку січня. Потім вона втратила половину цього приросту і торгується на позначці $1.22. Ефір коштував $10 роком раніше, проте в середині січня він підскочив до $1,330. У понеділок він коштував $943.09.

Незважаючи на песимізм, Goldman планує запуск нових торговельних операцій, орієнтованих на біткоін і інші цифрові валюти.

Останнім часом акції компаній, які оголошували про будь-які ініціативи щодо біткоіну, стрімко зростали.

Як UBS і HSBC Global Research, Goldman висловлював деякий інтерес до платформи блокчейн, яка лежить в основі біткоіну і інших криптовалюта. Майнери вирішують комплексні обчислювальні завдання для валідації транзакцій в мережі, за що отримують біткоіни.

Структура платформи не вимагає ніяких посередників, а також підтримки центробанку. Крім того, ризик шахрайства вкрай низький.

«Переваги технології блокчейн – очевидні і можуть допомогти скоротити витрачений на транзакції час і знизити комісії, підвищивши безпеку», – пише Goldman. «Однак біткоін не може забезпечити нічого з вищезгаданого» – продовжує банк.

Біткоін занадто волатильний, щоб виконувати функцію сховища цінності і занадто неефективний, щоб замінити традиційні валюти. Однак для віддалених ринків, на які традиційні грошові кошти не надходять в достатньому обсязі, криптовалюта можуть виявитися виходом, укладає Goldman.

Related posts