Криптовалютні угоди стають мейнстрімом

До недавнього часу банки, брокери і біржі трималися подалі від кріптовалютної лихоманки, навіть якщо інвестували в платформу блокчейн.

Однак зростання цін привернуло інтерес інвесторів, і банки, в числі яких Morgan Stanley, почали шукати шляхи клірингу угод, а біржі, такі як СВОЄ і СМЕ представили ф’ючерси на біткоін.

«Компанії зверталися до нас з проханням допомогти в плані дотримання норм регуляторів», – зазначає Грегорі Кауфман, партнер Eversheds Sutherland. За його словами, співробітники компаній можуть зважитися на протизаконні дії, покладаючись на анонімність, яку пропонують криптовалюти.

У випадку з криптовалютами складно відстежувати особисті рахунки співробітників компаній. Поки що не було випадків інсайдерської торгівлі криптовалютами в банках.  Криптовалюта Zcash зросла на 129% за день в травні, коли JPMorgan Chase&Co заявив, що має намір використовувати технології, які стоять за криптовалютами.

Партнерства великих фінансових компаній і проектів Еthereum і Ripple також зумовили подібне зростання. «Ми наклали заборону на транзакції на основі непублічної інформації, або угоди, які можуть зумовити конфлікт інтересів», – зазначає Патрік Бертон, прес-секретар JPMorgan.

Goldman, Banco Santander, Wells Fargo & Co, Royal Bank of Scotland Plc і Standard Chartered Plc зайняли аналогічну позицію. За відсутності чітких норм світових регуляторів, фінансовим компаніям складно встановлювати власні.

Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами вважає біткоін сировинним товаром, тоді як Комісія з цінних паперів і бірж стверджує, що криптовалюта є цінними паперами.

«Багато компаній заборонили своїм співробітникам торгувати особистими криптовалютами», – каже Бен Козин, партнер Lowenstein Sandler. З кінця лютого Nordea Bank AB заборонить своїм співробітникам торгувати криптовалюта.

Швейцарська UBS Group AG, в свою чергу, не вважає криптовалюти цінними паперами і не вимагає від співробітників звітувати про володіння ними.

Related posts