Невиконані обіцянки біткоіну

Індустрія фінансових послуг переживає революцію, яка побудована на штучному інтелекті. Тисячі компаній вже використовують ці технології. PayPal, Alipay, WeChat Pay і Venmo налічують сотні мільйонів щоденних користувачів. Фінансові установи приймають кредитні рішення за секунди, а не тижні. 

Активне управління портфелями замінюється пасивними роботами-радниками. Біткоін, як валюта, повинен бути сховищем цінності і платіжним інструментом, а також одиницею оцінювання. Однак нічого не оцінюється в біткоіни, і тільки деякі торгові майданчики його приймають.

Той факт, що пропозиція біткоіну обмежена 21 млн монет, також виявився під питанням після поділу криптовалюта на три версії: біткоін-кеш, лайткоін і біткоін-голд. Інвестори купують криптовалюту не для використання в транзакціях, а тому, що очікують зростання цін. Насправді біткоін використовувати непросто.

До сих пір він використовувався тільки для незаконних транзакцій, ухилення від податків або відмивання грошей. Після того, як азіатські регулятори заборонили біткоін в цьому місяці, криптовалюта втратила 50% з грудневого піку.

З часу винаходу грошей, ще ніколи так багато різних валют не перебували в обігу. Криптовалюти не мають внутрішньої вартості, на відміну від традиційних грошей, так як їх не можна використовувати для оплат податків. Крім того, від знецінення останні захищають центробанки.

Виходить, що перевага біткоіну стає його слабким місцем, оскільки навіть якби його пропозиція і було стабільною на позначці 21 млн монет, він би не став життєздатною валютою. Якщо пропозиція валюти не відповідає потенційному ВВП, цінами загрожує дефляція.

Це означає, що якщо стабільна пропозиція біткоіну поступово замінила б традиційну валюту, ціновий індекс всіх товарів і послуг падав би. Згодом, будь номінальний борговий контракт в біткоіну зростав би в ціні, приводячи до боргової дефляції, яка, на думку економістів, віщувала Велику депресію.

Біткоін і інші криптовалюти представляють собою «мати всіх бульбашок». Що стосується технології блокчейн, що лежить в основі біткоіни, не подолано ще деякі перешкоди.
У їх числі відсутність єдиних універсальних протоколів.

Обіцянки, щодо децентралізованих транзакцій залишаються невиконаними. Таким чином, інвесторам слід знову почати купувати акції реальних компаній сектора фінансових технологій, які працюють на ефективних бізнес-моделях.

Related posts