Про що турбуватися інвесторам у 2018-му?

Нижче розглянемо ряд факторів ризику, на які важливо звернути увагу в наступному році.

Обвал біткоіну

Думки щодо ефекту, який надасть на ринок крах біткоіну, розділилися, проте цей факт не можна випускати з уваги.

Завершення м’якої монетарної політики

Ми ще не стикалися з завершенням кількісного пом’якшення таких масштабів, тому ця подія є ризик.

Про це застерігав глава J.P. Morgan Chase Джеймі Даймон в липні, підкреслюючи, що інвесторам не відомо, чого очікувати від ФРС і інших центробанків, коли вони почнуть згортати свою стимулюючу політику.

Північноамериканська зона вільної торгівлі

Трамп неодноразово погрожував вивести США з угоди, якщо інші його члени не погодяться на перегляд умов на користь США. Переговори триватимуть до березня.

Рекордна корпоративна заборгованість

Аналітики побоюються, що на кредитних ринках роздувається «бульбашка».

Котирування на ринку

Société Générale чекає, що розтягнуті котирування і зростання прибутковості облігацій обмежать динаміку індексів в 2018-му, а перспективи економічного спаду в США в 2020-м вплинуть на ринки в 2019.

Відкат FAANG

Акції Facebook, Amazon, Apple, Netflix і Google (Alphabet) показали впевнену динаміку в цьому році. Apple додала 48%, Facebook – 50%, а Amazon – 55%. Це зростання зіграв важливу роль в зростанні на Уолл-Стріт.

Morgan Stanley робить сприятливий прогноз по Netflix і Alphabet, проте макроекономічні чинники дають тривожні сигнали.

Стрибок VIX

«Стрибок VIX небезпечний для всіх учасників ринку», – зазначає Кевін Муир, редактор блогу Macro Tourist. Причому побоюватися слід не тільки тим, хто скорочував позиції по VIX і заробив на цьому великі суми.

Роберт Мюллер

Джошуа Браун з Ritholtz Wealth Management стверджує, що зростання акцій в 2018-му може постраждати від шоку, який може зумовити підсумок розслідування спеціальної комісії на чолі з Робертом Мюллером по втручанню Росії в процес президентських виборів в США в 2016-м.

Північна Корея

Поки що інвестори не приділяли належної уваги ймовірності початку ядерного військового конфлікту.

Геополітичні ризики в цілому

Незважаючи на те, що світова економіка показує синхронізоване відновлення, слід пам’ятати про ризики.
У їх числі потенційний конфлікт між Росією і НАТО, конфлікт в Південно-китайському морі, напруженість між США і Китаєм, збільшення кризи в Сирії та Іраку, конфлікти в Перській затоці, кібератаки і теракти.

Послаблення долара

Після невпевненого 2017 го, в якому долар втратив 8% проти інших валют, багато хто сподівається на відновлення. Однак «зелений» може розчарувати.

Related posts