«Пузир» біткоіну лопнув?

Біткоін втратив 48% з максимуму 18-го грудня, і інвестори намагаються зрозуміти, чи лопнула «бульбашка».

Приріст криптовалюти в 60 разів за останні 3 роки був вражаючим.

Біткоін обійшов Nasdaq Composite, який стрімко зростав на початку 1990-х.

Крім того, він обійшов «бульбашки» Міссісіпі і Південного моря в 1700-х. Криптовалюта навіть перевершила тюльпанову лихоманку в Голландії в 1630-х.

На думку «биків», «бум» біткоіну ще далекий від завершення, і слід аналізувати ринок, а не просто оцінювати зростання цін. Тоді як недавній спад стурбував деяких інвесторів, криптовалюта відновлювалася після колишніх відкатів, що перевершували 50%.

У річному вираженні 3-річний ріст біткоіну був повільніше, ніж під час попередніх «лихоманок», зокрема, «бульбашок» Міссісіпі і Південного моря.

Однак Говард Вонг з Convoy Investments LLC і Джеремі Грента з GMO LLC проаналізували зростання біткоіну, в порівнянні з минулими «маніями» і прийшли до висновку, що він не буде тривати вічно.

«За відсутності фундаментальних основ і належної регуляції на ринках, динаміка біткоіни більше інших «лихоманок» нагадує «бульбашку»», – відзначають вони.

Грента вірно назвав «бум» технологічних операцій в 1990-х «бульбашкою», проте він вийшов з ринку занадто рано і упустив прибуток.

Чи правий він на цей раз, покаже час.

Related posts