Росія не визнала криптовалюту грошима

Міністерство фінансів РФ представило законопроект, який легалізує поняття «цифрові фінансові активи», прирівнюючи їх до цінних паперів в електронній формі.

У законопроекті йдеться, що криптовалюта не є законним інструментом для платежів в РФ, тобто не є грошима.

Саме таку точку зору раніше висловлювала глава Банку Росії Ельвіра Набіулліна.

«Цей законопроект спрямований на визначення місця криптовалюти в ряду активів, а не на заборону їх», – зазначає Анти Данилевського, глава KickICO, платформи для отримання фінансування з допомогою ICO криптовалюта.

Ще в 2014-му центробанк РФ назвав біткоіни «псевдогрошима», які використовуються в кримінальних цілях і для відмивання грошей.

Крім того, законопроект визнає майнінг біткоіну підприємницькою діяльністю, спрямованою на створення криптовалюти і валідацію транзакцій в обмін на виплати в них. Тепер російські майнери повинні будуть реєструватися, як ІП, що пропонують послуги в обмін на криптовалюту.

Міністерство фінансів дозволяє здійснювати торгівлю криптовалютою тільки на ліцензованих біржах.
Інвестори, які не є професіоналами, можуть вкладати тільки 50,0000 рублів в криптовалюту ($900) в ході ICO.

Цей законопроект повинен бути схвалений парламентом і в нього будуть внесені поправки, каже Ольга Сорокіна, партнер KeyICO. «Тепер ми можемо бачити основу і форму майбутнього закону», – додає вона.

«Влада має намір жорстко контролювати криптовалюту і її оборот за допомогою ринку цінних паперів. Всі операції повинні здійснюватися через ліцензованого оператора і перебувати під контролем держави», – підсумовує вона.

Related posts