Як регулятори намагаються взяти під контроль біткоін

Нагляд світових регуляторів за біткоіном посилився.

1. Чому регулятори звернули увагу на криптовалюту?

Причин для занепокоєння багато: нелегальні продажі через ICO, відмивання грошей, ухилення від податків, кібератаки, спекуляції та ін.

Криптовалюти отримують все більше і більше поширення, і купують їх не тільки інвестори-новачки, а й банки з Уолл-Стріт.

2. Які кроки зроблені в США?

Поки що США не представили зводу норм для торгівлі криптовалютами. Якщо законодавці наділять федеральні агентства великими повноваженнями, картина може змінитися.

Комісія з цінних паперів і бірж сфокусована на ICO і біржових кріптовалютних фондах. Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами дала добро на представлення ф’ючерсів на біткоіни на двох провідних біржах країни в грудні.

3. Решта країн

Китай – один з найактивніших ринків для біткоіну. Однак позиція Пекіна – найжорсткіша. У країні заборонені ICO і криптовалютні біржі. В Японії дозволено торгувати на 16-ти ліцензованих майданчиках. В ЄС застерігають про небезпеку інвестування в криптовалюти, проте думки регуляторів на континенті різняться.

Так у Франції проводиться жорсткий нагляд за цифровою сферою, а в Швейцарії міністр економіки заявив про наміри створити «кріптонацію».

4. Індустрія фінансових послуг

Банки поки що залишалися в стороні від цифрових активів. JPMorgan Chase & Co., Bank of America Corp. і Citigroup Inc заборонили клієнтам використовувати кредитні карти для покупки криптовалют. Крім того, банки припинили співпрацю з деякими біржами.

5. Якою була реакція ринків?

Побоювання через посилення нагляду регуляторів сприяли зниженню біткоіни на 70% з піку, $ 20,000 в грудні. Однак неоднорідність реакції регуляторів зумовила стійкість біткоіни, який частково відновився з тих пір.

6. Що думають в криптовалютній сфері норми?

Bitcoin Foundation, Coin Center і Палата цифровий комерції в США виступають проти посилення норм для криптовалют. Деякі біржі намагаються уникнути нагляду, рятуючись втечею до Японії, де умови набагато більш сприятливі.

7. На що слід звернути увагу?

Криптовалюти стануть темою для дискусій на засіданні міністрів фінансів G 20 в березні, на якому можуть бути встановлені глобальні норми для криптовалют. Єврокомісія переглядає існуючі в Європі правила.

Related posts