ЄЦБ побоюється ризиків з боку цифрових валют

Член керівної ради центробанку Ів Мерш побоюється, що колапс віртуальних валют може залишити без ліквідності реальні.

«Нам необхідно більше інформації про цифрові валюти. Нерегульовані платформи повинні звітувати про транзакції, надаючи доступ до необхідних даних», – продовжив він.
жадібність

На думку Мерша, «жадібність» змусила учасників ринку пов’язувати віртуальні валюти з фінансовою системою, наприклад, за допомогою деривативів.

«На тлі зростаючого ризику поширення ефекту на існуючу фінансову систему, регулятори повинні шукати шляхи взяття під контроль криптовалютної сфери, в очікуванні результату дискусій G-20», – продовжує Мерш.

Огюстен Карстенс, глава Банку Міжнародних розрахунків стверджує, що владі необхідно контролювати цифрові валюти, щоб гарантувати безперервне функціонування платіжних систем і безпеку «реальної вартості» грошей.

Банки і регулятори намагаються зрозуміти, чи може технологія блокчейн, яка лежить в основі біткоіну, зробити капітальні ринки більш ефективними і спростити транскордонні платежі. Є побоювання, що криптовалюти можуть стати інструментом для злочинців і терористів.

ЄС погодився з необхідністю приведення криптовалюта під юрисдикцію законодавства, спрямованого на запобігання відмиванню грошей. Це зобов’яже торгові майданчики верифікувати і ідентифікувати своїх клієнтів.

Президент ЄЦБ Маріо Драгі заявив, що центробанк оцінює ризики, якими загрожують криптовалюти балансам банків. Тоді як фінансові установи поки демонструють обмежені апетити до цифрових активів, поява ф’ючерсів на біткоіни представляє нову загрозу.

«Ви бачите, як стрімко розвиваються криптовалюти і як швидко вони досягають масштабів минулих «бульбашок», які негативно позначалися на економіці. Тому ми не можемо ігнорувати те, що відбувається», – робить висновок Мерш.

Related posts